Mobile, React Native

Aplikacja do tworzenia oraz przeglądania literackiej mapy świata.

Przygotowane rozwiązanie

Plot On Spot to platforma dla miłośników filmów i literatury promująca turystykę kulturową. Użytkownicy mogą oznaczać na mapie miejsca (ploty), gdzie miało miejsce wydarzenie z książki, czy filmu, dodawać zdjęcia, opisy, komentarze oraz oceny. Możliwe jest także planowanie podróży.

W projekcie zajmowaliśmy się zarządzaniem zespołem programistów od zewnętrznego dostawcy, którzy tworzyli aplikację webową. Komunikacja odbywała się zdalnie. Używaliśmy przy tym GitLaba do rozpisywania zadań. Pracowaliśmy na tygodniowych sprintach. Podstawą komunikacji był Slack oraz regularne telekonferencje (lub wideokonferencje). Dzięki naszemu kierownictwu projekt nabrał odpowiedniego kształtu, został ukończony na czas i w pełni odpowiadał wymaganiom klienta.

Częścią stworzonego rozwiązania była również aplikacja mobilna tworzona przez nasz zespół programistów. Jest ona uzupełnieniem wersji webowej dla urządzeń mobilnych, tak aby komfort użytkowania platformy na telefonach był jak najwyższy.

Użytkownik w aplikacji mobilnej ma możliwość przeglądania plotów na mapie. Dostępna usługa wykrywania lokalizacji pozwoli mu na szybkie znalezienie plotów w jego aktualnym miejscu pobytu. Udostępniona jest również wyszukiwarka wyświetlająca podpowiedzi dotyczące plotów, a także miejsc z api Google. Zaimplementowane zostało logowanie za pomocą hasła, Facebooka oraz Google. Daje to użytkownikowi dostęp do oceniania oraz komentowania plota na stronie jego szczegółów.

Jednym z wyzwań w aplikacji mobilnej była kontrolka mapy oraz grupowanie markerów. Popularne rozwiązanie wykorzystujące Expo niestety nie zdało egzaminu, tworzyliśmy więc aplikację w czystym React Native.

Wykorzystane Technologie

Aplikacja mobilna opiera się o technologię React Native. Umożliwiła nam ona stworzenie rozwiązania na 2 platformy mobilne, Android oraz iOS, ze wspólną bazą kodu. React Native posiada rozwiązania, które przyspieszają proces pisania aplikacji. Pozwoliło nam to zaoszczędzić dużo czasu. Aplikacja wykorzystuje restowe API.

Podsumowując, technologie wykorzystane w projekcie:

  • GitLab
  • Rest API
  • React Native
  • React Native Maps
  • Redux
  • Facebook SDK
  • Google Sign-In SDK
  • Google Places API

Zobacz wygląd aplikacji