Drupal, Web Apps

Konkursiaki są portalem należącym do jednego z liderów wydawnictw dziecięcych i młodzieżowych Media Service Zawada.

Opis serwisu

Owocna współpraca rozpoczęła się od 2015 roku.

Jedną z ról jakie otrzymaliśmy jest dbanie o wydajność serwera gdyż portal staje się coraz bardziej popularny a ilość użytkowników dochodzi do granicy 60 tysięcy. Prowadzenie kopii zapasowych, analiza ruchu oraz optymalizacja bazy danych należy do naszych  codziennych obowiązków. Utrzymanie dużego serwisu nie jest łatwe, dlatego zespół odpowiedzialny za obsługę został podzielony na dwie grupy. Pierwsza wykonuje prace administracyjne natomiast druga rozbudowuje oraz tworzy nowe funkcjonalności m.in :

  • Tworzenie modułów
  • Implementacja dodatkowych gier
  • Zmiany interfejsu

Dodatkowym wyzwaniem jest tworzenie nowych funkcjonalności aby były skalowalne. Serwis został zaprojektowany w Drupalu

Grupą docelową serwisu są młodzi użytkownicy wraz z ich rodzicami. Mali użytkownicy rywalizują między sobą w pozycji na liście laureatów grając w gry tematyczne ich ulubionych bajek jakimi m.in. są: Avengers, Mia i ja, Minionki, ,Pingwiny z Madagaskaru, SpongeBob, WinX.

Każdy z bohaterów posiada przypisaną grę do której są tworzone nowe konkursy z rewelacyjną pulą nagród do wygrania. Zawzięta rywalizacja graczy spędza sen z powiek podczas próby przebicia własnego najlepszego wyniku lub rywali.

Każdego dnia każdy z użytkowników serwisu posiada możliwość odpowiedzi na zadane pytanie odnośnie bajek wyżej wymienionych. Im większa aktywność w serwisie tym większe prawdopodobieństwo uzyskania nagrody dla Konkursiaka roku.