analiza danych raporty

Machine learning opracowanie algorytmów, konsulting oraz szkolenia

Posiadamy wieloletnie akademickie i biznesowe doświadczenie w analizie danych oraz  uczeniu maszynowym. Współzałożyciele dr Krzysztof Sopyła oraz dr inż. Przemysław Górecki swoją wiedzę z dziedziny machine learning mają potwierdzoną licznymi publikacjami naukowymi.

Jesteśmy w stanie Państwu pomóc przy opracowywaniu algorytmów uczących się na podstawie danych. Zakres naszych prac obejmuje:

  • analiza i przetwarzanie obrazu – rozpoznawanie twarzy, lokalizacja i detekcja obiektów na obrazach, segmentacja obrazu
  • NLP – przetwarzanie tekstu – tworzenie podsumowań i streszczeń tekstu, sentiment analysis, klasyfikacja tekstu

Opracowane przez nas rozwiązanie pomagamy zintegrować z systemami działającymi w Państwa firmie lub w nowym produkcie (aplikacja web lub mobilna).

Do tej pory pomagaliśmy naszym klientom budować systemy wspomagające przetwarzanie i przechowywanie dużych danych (tekstowych, obrazowych, medycznych, logów z pojazdów, danych z czujników).

Jak wygląda proces?

Spotkanie i omówienie Państwa problemu (bezpłatnie) – na tym etapie rozmawiamy aby określić zakres prac i czy nasze umiejętności pozwolą Państwu dostarczyć oczekiwaną wartość. Informujemy Państwa jakie informacje będą dla nas potrzebne aby zgłębić temat.

Zgłębianie zagadnienia (płatne) – dostarczacie państwo niezbędne informacje w postaci dokumentów oraz danych na podstawie których mamy stworzyć algorytm lub pomóc w jego stworzeniu. Rozmawiamy także z waszym zespołem (jeżeli istnieje) aby zobaczyć co do tej pory przygotował lub jak wygląda architektura systemu z którym mamy się zintegrować.

Etap zbierania danych (opcjonalny) – w zależności czy dysponują Państwa odpowiednim zbiorem danych czy nie, przygotowujemy narzędzia które pozwolą w automatyczny sposób zebrać niezbędne dane np. teksty z blogów lub serwisów, otagowane zdjęcia itp.

Opracowanie prototypu algorytmu, eksperymenty z różnymi modelami – nikt z góry nie jest w stanie stwierdzić jaki model uczący zadziała w państwa przypadku najlepiej. Wymaga to szeregu testów i eksperymentów, rozpoznania kluczowych cech i wybrania optymalnych parametrów dla algorytmów. W tym etapie przygotowujemy dokument w którym określamy jakie typy algorytmów będziemy testować i modyfikować, podajemy oszacowany czas i pracochłonność. Proszę mieć na uwadze, że wiele modeli uczenia maszynowego wymaga czasochłonnych obliczeń w zależności od ilości danych. Często jeden model może liczyć się kilka dni. Etap ten kończy się wybraniem najlepszego algorytmu i naszą rekomendacją do stosowania go.

Integracja z istniejącym systemem – mając wybrany optymalny algorytmy, należy go zintegrować z ostatecznym systemem. Często wymaga to przepisania prototypu algorytmu na język w którym został stworzony Państwa system. Alternatywą jest stworzenie przez nas API, z którym państwa system będzie się komunikował.

Składowanie dużych danych

Tworzenie klastrów baz danych – MySQL

Wdrożenia nie-relacyjnych bazy danych – MongoDB

 Budowa sieciowych systemów plików – GlusterFS
Przetwarzanie danych w chmurze

 Wykrywanie obiektów na obrazach

Automatyczne tagowanie zdjęć

Przewidywanie zachowań klientów
Budowa modeli predykcyjnych

Przewidywanie zachowań klientów

Klasyfikacja danych tekstowych

Wyszukiwanie anomalii w danych
Wizualizacja danych na mapach

 Agregowanie i wizualizowanie danych na wykresach

 Pomoc w przygotowaniu wizualizacji do raportów

 Tworzenie interaktywnych wykresów z danych

Usługi – analiza danych

Przetwarzanie dużych ilości danych

Szybkie przetwarzanie ogromnych danych na klastrach obliczeniowych Apache Spark, Hadoop.

Klastry MongoDB

Przechowywanie dużych ilości danych w nie-relacyjnych bazach danych. Szybkość i skalowalność wraz z Twoim rozwojem.

Przetwarzanie obrazów

Wykrywanie produktów na obrazach z wykorzystaniem wydajnej biblioteki OpenCV

Predykcja zachowań

Przewidywanie zachowań użytkowników na bazie danych historycznych z wykorzystaniem modeli z uczenia maszynowego.

Przetwarzanie danych publicznych

Przetwarzanie danych udostępnionych przez instytucje publiczne w Polsce i Europie. Dane edukacyjne, demograficzne, środowiskowe

Budowanie modeli Deep Learning

Budowanie modeli obliczeniowych wykorzystujących najnowsze osiągnięcia w dziedzinie Głębokich Sieci Neuronowych tzw. Deep Learning

Analiza materiału video

Przetwarzanie materiału video, rozpoznawanie twarzy, osób, śledzenie obiektów. Rozpoznawanie zagrożeń z kamer monitoringu.

Integracja z zewnętrznymi systemami

Integracja rozwiązań z zewnętrznymi aplikacjami internetowymi lub mobilnymi.

Wykorzystywane technologie

Zadzwoń lub napisz

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 536 995 568
office@ermlab.com

Uzyskaj darmową wycenę!

Opisz ogólnie swój projekt, a my skontaktujemy się z Tobą i dopytamy o istotne szczegóły. Następnie przygotujemy dla Ciebie bezpłatną ofertę.

Wybrane realizacje