Data Science, Python

GoodWrite.it to inteligentny asystent wspomagający kreatywne pisanie. Aplikacja będzie czuwała za Ciebie nad poprawnością językową – podpowiadając, doradzając czy wskazując błędy językowe.

Przygotowane rozwiązanie

Jeśli teraz wyobrażasz sobie superaplikację, która w okamgnieniu wyłapie wszystkie błędy gramatyczne, wszystkie stylistyczne potknięcia i wszystkie konstrukcje, które można by było napisać lepiej, to… świetnie się składa, bo właśnie do takiego efektu dążymy!

Przygotowywane przez nas narzędzie pomoże nie tylko tym aktywnym zawodowo t.j. blogerom, naukowcom, dziennikarzom, recenzentom, marketerzom, którzy tworzą wpisy, tezy, artykuły czy opisy, ale także studentom, uczniom i nam wszystkim w codziennej komunikacji, np. przez mail.

Niejednokrotnie dopiero po wydrukowaniu dokumentu, pracy dyplomowej czy wysłaniu e-maila zauważymy błąd. Wam też się zdarza czytać napisany tekst 10 razy nie widząc błędu, a osoba trzecia podchodzi i widzi od razu ich pięć? Tak naprawdę, to czytając tekst, go nie czytamy, bo przecież wiemy co jest napisane. Najczęściej wiemy jak napisać dane słowo lub zdanie, ale z pośpiechu nie zauważymy tego.

W tym miejscu do pomocy wchodzi GoodWrite!

Nasz asystent pisania będzie w czasie rzeczywistym “czytać” i analizować to co piszemy, w celu znalezieniu różnego rodzaju błędów. Znalezione błędy zostaną odpowiednio zaznaczone i zasugerowana zostanie podpowiedź.

Dostępna już jest pierwsza wersja testowa GoodWrite.it 0.2!
Jest to wtyczka do przeglądarki Google Chrome. Więcej informacji znajdziecie w poniższym artykule.

Wykorzystane Technologie

Goodwrite.it tworzy zespół naukowców i programistów. To połączenie naszego wieloletniego doświadczenia w dziedzinie sztucznej inteligencji i wiedzy lingwistycznej.

W trakcie prac nad GoodWrie.it wykorzystywane są różnego rodzaju technologie do pozyskiwania, czyszczenia oraz obróbki tekstów. Wszystkie zdania, wyrazy i ich połączenia będą wykorzystane do uczenia maszynowego.

Podsumowując technologie wykorzystane w tym projekcie:

  • Python
  • Machine Learning
  • Bazy danych

Zobacz wygląd aplikacji