.NET, Web Apps

MedQuest to portal turystyki medycznej, promujący Polskę jako miejsce do aktywnego wypoczynku i podreperowania zdrowia.

Przygotowane rozwiązanie

Dla MedQest stworzyliśmy trzy zintegrowane systemy:

  • Medquest Portal – aplikacja internetowa dla klienta końcowego wraz z modułem rezerwacji pokoi, ofert oraz zabiegów, moduł kodów rabatowych i płatności
  • Medquest CRM – aplikacja internetowa dla klienta biznesowego z rozbudowanym modułem zarządzania cennikiem, obiektami, pokojami oraz ofertami ośrodków, zarządzania klinikami oraz modułem fakturowania
  • Panel administratora -aplikacja internetowa dla administratorów Medquest, pozwalająca na zarządzanie, raportowanie i monitorowanie stanu całego portalu

Opracowany system charakteryzuje się kompleksowością obsługi zarówno klienta końcowego jak i biznesowego.  Przygotowanie rozwiązania o tak szerokim zakresie prac było możliwe dzięki wykorzystaniu podejścia zwinnego (SCRUM), które pozwoliło na szybkie reagowanie na zmiany i problemy pojawiające się w trakcie implementacji.

Wyzwaniem podczas tworzenia systemu było przygotowanie systemu wspierającego internacjonalizacje – trzy wersje językowe: polską, angielską i niemiecką. Opracowany mechanizm pozwala na definiowanie ofert w wielu językach przez klienta biznesowego, a  z drugiej strony daje możliwość wygodnego przełączania języka i waluty w interfejsie użytkownika. Internacjonalizacja systemu zawiera w sobie moduł przeliczania cen w wybranych walutach na podstawie aktualnego kursu NBP.

Istotną częścią rozwiązanie jest algorytm wyliczania aktualnej ceny pokoju lub oferty i proponowanie klientom pobytów leczniczych o najkorzystniejszej cenie. Bierze on pod uwagę ponad 10 zmiennych (promocje, rabaty, dostępność pokoju, liczba osób, różne okresy cenowe itp) i w czasie rzeczywistym określa optymalną dla użytkownika cenę.

Dzięki współpracy z zespołem MedQest nauczyliśmy się konsekwencji i wytrwałości.

Wykorzystane Technologie v2

Cała platforma Medquest została przygotowana przy użyciu technologi:

  • Microsof ASP.NET MVC
  • JavaScript oraz jQuery
  • baza MS SQL server
  • Twitter Bootstrap

Referencje

Z firmą ERMLAB współpracujemy od 2014 roku i pragniemy zarekomendować jej usługi w zakresie tworzenia dedykowanych rozwiązań IT.

Programiści ERMLAB z powodzeniem przygotowali i wdrożyli portal rezerwacyjny dla turystyki medycznej – MedQuest.eu – wraz z back-endem dla właścicieli ośrodków i pracowników naszej firmy.

Z technicznego punktu widzenia, najciekawszymi wyzwaniami, które postawiliśmy przed firmą ERLAB były:

  • stworzenie skomplikowanego algorytmu prezentującego najlepiej dopasowane do potrzeb klienta oferty sanatoriów, ośrodków SPA i klinik medycznych; algorytm bierze pod uwagę wiele zmiennych jak m.in. dolegliwości klienta, termin pobytu, zajętość pokoi, ilość osób w pokoju, zmiany cen w sezonach i ocenę obiektu;
  • przygotowanie portalu dla klientów z całego świata, poprzez umożliwienie obiektom wprowadzania ofert w 3 językach oraz poprzez umożliwienie klientom przełączania języka i waluty.

Wszystkie zadania, powierzone zespołowi ERMLAB, zostały wykonane w głęboko przemyślany sposób z godnym podkreślenia szybkim czasem reakcji na zmiany specyfikacji oraz bezproblemowy kontakt. Jednocześnie zaznaczamy, że w dalszym ciągu korzystamy z usług firmy Ermlab, powierzając jej kolejne zlecenia.

Grażyna Polkowska
General Manager
MedQuest.eu