
Tworzymy aplikacje mobilne dla firm i startupów.
Urządzenia mobilne zdobyły rynek! Pozwalają na bycie w stałym kontakcie z Twoimi klientami. Przygotujemy dla Ciebie aplikację mobilną dzięki, której zwiększysz zaangażowanie oraz umożliwisz im szybki dostęp do Swoich usług. Tworzymy aplikacje mobilne na platformy: Android i iOS dostosowane do różnych typów urządzeń mobilnych zarówno na smartfony, jak i tablety.
Raporty donoszą, że ponad 60% zakładanych funkcjonalności w aplikacjach mobilnych nie jest wykorzystywanych. Nikt nie może pozwolić sobie na takie marnotrawstwo czasu i pieniędzy. A zatem jak wybrać te, które rzeczywiście są istotne dla twojego biznesu? Odpowiedź daje podejście “Lean Startup“.
Polega ono na systematycznym eksperymentowaniu oraz obiektywnym mierzeniu zaangażowania i dostarczanej wartości dla użytkowników i klientów. Proces rozwoju aplikacji podzielony jest na etapy. W każdym kolejno dodajemy i rozbudowujemy te funkcjonalności, z których rzeczywiście korzystają Twoi użytkownicy.
Rozwijamy aplikacje w technologiach hybrydowych, co pozwala to nam szybko dostarczyć MVP jednocześnie na dwie platformy, minimalizując koszty i oszczędzając Twój czas.
Jak wygląda proces współpracy?
Spotkanie i omówienie Twojego pomysłu – nasz pierwszy kontakt podczas którego omówimy Twój projekt z naszym zespołem ekspertów. Dowiesz się jakie są techniczne możliwości jego realizacji i przedyskutujemy, która forma realizacji będzie odpowiednia: aplikacja cross-platformowe czy natywna, porozmawiamy o backendzie aplikacji lub wstępnie zanalizujemy istniejące już api. Po spotkaniu sporządzimy wstępną wycenę i harmonogram projektu oraz po ich akceptacji podpiszemy umowę dotyczącą naszej współpracy.
Stworzenie mockupów – stworzenie makiety aplikacji. Dla każdego ekranu w aplikacji tworzymy mockup i ustalamy jak aplikacja ma się zachowywać oraz jakie ma posiadać funkcjonalności. Dopiero po ich zaakceptowaniu rozpoczynamy kolejny etap.
Prace programistyczne – programowanie aplikacji zgodnie z wyznaczonym harmonogramem w ramach zaplanowanych sprintów i zgodnie z wybraną technologią realizacji. Stale się kontaktujemy i raportujemy prace. W trakcie cyklicznych spotkań omówimy postęp prac i ewentualne zgłoszone poprawki. Ten etap to również testy stworzonych funkcjonalności.
Publikacja i support – finalny etap naszej współpracy podczas którego pomożemy Ci w założeniu kont sklepowych (Google Play i AppStore) i opublikujemy w nich stworzoną aplikację. Ten etap obejmuje również bieżący serwis aplikacji i poprawki, które mogą się pojawić w trakcie życia produktu. Zapewniamy stałą analitykę i monitoring aplikacji.
Zobacz co przygotowaliśmy dla naszych Klientów z wybranych branż.
Transport
Biznes Travel
Medycyna
Handel
Wzbogacimy Twoją aplikację mobilną o:
Platformy Mobilne
Wykorzystywane technologie


Najczęściej zadawane pytania:
Ile kosztuje stworzenie aplikacji mobilnej na ios / androida?
Koszt stworzenia aplikacji mobilnej zależy od funkcjonalności, które ma oferować użytkownikom, wspieranych platform i innych czynników tj. zaprogramowanie dodatkowego API do komunikacji aplikacji z backendem, stworzenie nietypowego UI i kosztów graficznych. Zobacz naszą orientacyjną rozpiskę z cenami przykładowych projektów.
Jaką technologię wybrać natywnie czy cross platform?
Warto podkreślić, że oba podejścia mają swoje wady i zalety. Jeżeli zależy Ci na uzyskaniu efektu szybko, dysponujesz niedużym budżetem na stworzenie aplikacji, nie masz pewności czy Twój pomysł się przyjmie to lepszym wyborem wydaje się być realizacja aplikacji cross platformowej za pomocą technologii ReactNative lub Xamarin Forms. Jeżeli zależy Ci na wydajności, najlepszej możliwej do osiągnięcia responsywność aplikacji, odwołujesz się do niskopoziomowych możliwości danych platform, Twoja aplikacja ma działać nietypowo, oczekujesz efektu “pixel perfect”, dysponujesz większym budżetem to lepszym wyborem wydaje się być podejście natywne co tak naprawdę oznacza realizację dwóch osobnych dwóch aplikacji – jedna dla systemu Android, druga na system iOS. Alternatywnie warto wskazać technologię Xamarin Native, która posiada zalety podejścia cross platformowego i natywnego.
Jakie są zalety technologii cross-platformowych?
Dzięki wykorzystaniu technologii wieloplatformowych możemy wykorzystać znaczny procent zaprogramowanego kodu aplikacji dla dwóch platform. Zmniejsza to nakłady konieczne na stworzenie aplikacji i zmniejsza czas trwania prac programistycznych. Dotyczy to również wszystkich poprawek w przyszłości, a więc i utrzymanie aplikacji będzie tańsze, w porównaniu do technologii natywnych.
Jakie są zalety technologii natywnych?
Wykorzystując technologie natywne otrzymujemy najlepszą możliwą do uzyskania responsywność interfejsu użytkownika. Mamy pełną kontrolę nad wyglądem aplikacji i możliwość jej dostosowania według potrzeb klienta.
Jakie są zalety podejścia Xamarin Native?
To podejście jest czymś pomiędzy cross-platform, a natywnym. Dzięki jego wykorzystaniu dalej możemy współdzielić znaczną część kodu, ale możemy również otrzymać natywną responsywność interfejsu aplikacji. Koszt stworzenia i utrzymania przy użyciu tej technologii jest większy niż technologii cross-platformowych, ale wciąż mniejszy niż technologii natywnych.
Przykładowe znane aplikacje zrealizowane w technologii natywnej?
- Snapchat
- Telegram
Przykładowe znane aplikacje zrealizowane w technologii cross-platform?
Przykładową listę aplikacji wykorzystujące technologię React Native można znaleźć na stronie: https://facebook.github.io/react-native/showcase.html
Przykłady aplikacji w Xamarin.Forms:
Przykładowe znane aplikacje zrealizowane w technologii Xamarin Native?
- Rydoo Expense https://itunes.apple.com/us/app/rydoo-expense/id512207629?mt=8
- Rydoo Travel https://itunes.apple.com/us/app/rydoo-travel/id1392916321
- Brussels Airlines https://itunes.apple.com/app/brussels-airlines/id1016513055
Ile kosztuje wrzucenie aplikacji mobilnej do sklepu?
Aby wrzucić aplikację do sklepu należy założyć konto deweloperskie. W zależdności dla danej platformy (Android/iOS) koszty są następujące:
- Google Play: $25 – opłata jednorazowa
- Apple AppStore: $99 – opłata roczna
Jakie są dostępne typy kont w google play/ios?
W Google Play mamy jeden rodzaj konta deweloperskiego, który umożliwia wykonywanie wszystkich czynności związanych z aplikacją. Oprócz tego, do konta można dodawać innych użytkowników z różnymi rolami i uprawnieniami.
W AppStore dostępne są 3 rodzaje kont:
- Darmowe – jest to podstawowe konto deweloperskie, które można użyć do testowania aplikacji, ale nie można przy jego użyciu wystawić aplikacji do sklepu.
- Standardowe – jest to płatne konto ($99/rok), które oprócz możliwości wrzucenia aplikacji do sklepu, dodaje funkcjonalność wysyłania aplikacji do testerów za pomocą TestFlight. Dzięki temu testerzy mogą zainstalować aplikację na swoim telefonie.
- Enterprise – konto przeznaczone dla organizacji, które chcą dystrybuować aplikację poza sklepem AppStore. To konto umożliwia udostępnianie aplikacji tylko wewnątrz swojej organizacji. Koszt tego konta to $299/rok.
Czy możliwe jest mierzenie popularności aplikacji mobilnej?
Tak, aplikacje można zintegrować z systemami umożliwiającymi zbieranie statystyk, które są uzupełnieniem podstawowych wskaźników dostępnych na koncie deweloperskim: ilość pobrań, ilość aktywnych urządzeń, błędy aplikacji i inne. Najpopularniejsze dodatkowe systemy zbierania statystyk to Firebase Analytics, AppCenter.
Czy możliwe jest monitorowanie aktywności użytkownika wewnątrz aplikacji?
Tak, jest to możliwe z użyciem dodatkowych narzędzi. Dla przykładu w Firebase Analytics możemy zapisywać ekrany, na które wchodził użytkownik, czy śledzić różne inne zdarzenia, jak kliknięcia przycisków.
- firebase (screeny) / google analitycs for mobile
Do czego jest potrzebny backend aplikcji mobilnej?
- baza danych
- python – django, flask, falcon
- .net core
Jeżeli nasza aplikacja pracuje na danych i integruje się z innymi systemami, oferuje współdzielenie informacji między jej użytkownikami, zachodzi konieczność stworzenia dla niej backendu, który będzie odpowiedzialny za takie rzeczy jak logowanie, wysyłanie/odbieranie danych, synchronizacja danych, komunikację z lub między użytkownikami i wszystko inne – dokładna lista zależy od tego, jak ma działać nasza aplikacja.
Backend może być wykonany w różnych technologiach i językach programowania. Są to między innymi Python (Django, Flask, Falcon), .Net Core oraz node.js. Prototyp można wykonać również w podejściu serverless i skorzystać z gotowych komponentów, które oferują nam rozwiązania chmurowe (Azure, AWS, Firebase). Przyspiesza to czas realizacji, ale może to generować większe koszty utrzymania.
Co to jest REST api i czy jest potrzebne do aplikacji mobilnej?
- python – flask, falcon
- .net core
REST Api jest kanałem komunikacji backendu z aplikacją mobilną. Aplikacja korzysta z metod, które udostępnia backend poprzez api. Restowe api jest aktualnym standardem i wyparło inne technologie takie jak SOAP, WCF, XmlRpc. Jeżeli nasza aplikacja ma posiadać backend, to realizacja api jest konieczna, aby aplikacja mogła się z nim komunikować.
Restowe api można wykonać w różnych technologiach, np. Python (Flask, Falcon), czy .Net Core.
W czym stworzyć gre mobilną? Czy można w react native?
Zależy to od typu gry, którą chcemy stworzyć. Najpopularniejszym silnikiem do tworzenia gier jest Unity. Można w nim tworzyć właściwie dowolne gry – dwuwymiarowe, trójwymiarowe, statyczne, dynamiczne, z przeróżnymi efektami.
Stworzenie gry w React Native jest możliwe, aczkolwiek ta technologia najlepiej sprawdzi się dla prostych, statycznych gier. Przykładem takiej gry jest stworzona przez nas Pisząc Inaczej, czy popularna gra Quizwanie.
Ile kosztuje utrzymanie aplikacji mobilnej na ios / androida?
Oprócz opłat związanych z kontami deweloperskimi (w AppStore jest to coroczna opłata), zależy to od funkcjonalności aplikacji. Jeżeli nasza aplikacja wykorzystuje własny backend, konieczne jest utrzymanie tego na jakimś serwerze, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Alternatywą jest stworzenie backendu typu serverless, co jest idealne do prototypowania. Różne platformy oferują taką możliwość i zazwyczaj oferują darmowe plany. Możemy tu rozważyć Azure, AWS, czy Firebase. Kiedy nasza aplikacja osiągnie większą popularność i przekroczymy to, co oferują darmowe plany, zachodzi konieczność rozliczania się według cennika.
Ile czasu trwa budowa aplikacji mobilnej na ios / androida?
Zależy to od wybranej technologii realizacji (cross-platform vs podejście natywne), wielkości przydzielonego zespołu, złożoności aplikacji. Przykładowo, dla aplikacji takiej jak Tinder, w wersji uproszczonej, z podstawową funkcjonalnością, jest to praca na około 2 miesiące dla dwóch osób na jedną platformę. Przy podejściu natywnym kolejna platforma to następne 2 miesiące pracy. Natomiast przy podejściu cross-platform dodatkowe prace wyniosłyby do miesiąca potrzebnego czasu.
Jak się tworzy aplikacje mobilne / na komórki?
Po zakończeniu etapu prototypowania aplikacji w postaci mockupów, możemy przejść do prac programistycznych, które dzielimy na etapy. Prace programistyczne realizujemy w ramach jedno lub dwutygodniowych sprintów. Kluczowa jest tu komunikacja z klientem i przeprowadzenie testów.
Co trzeba mieć aby aplikacja mobilna mogła mieć logowanie przez social media (np. Facebook, Google)?
Trzeba posiadać zarejestrowaną aplikację w Facebook lub Google i zintegrować je z naszą aplikacją poprzez dostępne SDK.
Co powinna zawierać aplikacja mobilna?
- logowanie social – Integracja logowania do aplikacji poprzez zewnętrzne serwisy jak Facebook, czy Google.
- Powiadomienia push – Wysyłanie powiadomień z serwera i wyświetlanie ich na ekranie urządzenia mobilnego
- Płatności – Implementacja płatności wewnątrz aplikacji za pomocą API dostępnych na danej platformie
- Skanowanie kodu QR – Generowanie kodów QR do zeskanowania oraz rozpoznawanie ich z kamery smartfona
- Geolokalizacja – Odczytywanie położenia użytkowników, wyświetlanie powiadomień w pobliżu twoich użytkowników
- Integracja z zewnętrznymi urządzeniami – Wykorzystanie protokołu WiFi i Bluetooth do komunikacji z sensorami lub z urządzeniami specjalistycznymi
- Integracja z zewnętrznymi api/systemami – Wykorzystanie interfejsu REST API do wymiany danych z systemami informatycznymi
- Dedykowane UI na tablety – Interfejs na tablety może się różnić od tego na smartfony i wymagać dodatkowej optymalizacji
- Speech to text & text to speech – Rozpoznawanie mowy na smartfonie i zmiana jej na tekst, rozpoznawanie komend głosowych. Generowanie mowy na podstawie tekstu.
- Obsługa aparatu
- Mapy
Od czego zacząć tworzenie aplikacji mobilnej?
Najwłaściwszym podejściem do stworzenia aplikacji mobilnej, jest rozpoczęcie od stworzenia mockupów. Mockupy to schematy ekranów, które odwzorowują tworzoną aplikację. Mogą być wykonane ręcznie lub za pomocą specjalistycznych programów. Przykłady takich mockupów można obejrzeć np. tutaj: https://www.mockplus.com/blog/post/wireframe-example
Z narzędzi, które wspierają proces tworzenia mockupów, można wymienić Sketch, InVision App, czy Marvel App.
Stworzenie mockupów jest rozsądnym podejściem do tworzenia aplikacji i rodzajem kontraktu pomiędzy wykonawcą, a zleceniodawcą. Ułatwia wycenę aplikacji, planowanie harmonogramu prac i ustalenie wizji aplikacji – pomaga to uniknąć pomyłek i rzeczy wynikających z odmiennej interpretacji słownego przekazu.
Co to jest UX aplikacji mobilnej?
UX, czyli User Experience, to doświadczenia użytkownika, który korzysta z aplikacji. Projektujące dobre UX, chodzi o to, aby aplikacja była dla użytkownika prosta, czytelna, łatwa w obsłudze i nie wymagająca od użytkownika zbytniego zaangażowania w naukę jej obsługi (intuicyjna). Warto zaprojektować interfejs, który ma cechy dobrego UX, takie aplikacje są częściej pobierane i używane. Więcej o zasadach UX możesz poczytać pod adresami: