Dedykowane aplikacje mobilne

Tworzymy i wdrażamy aplikacje mobilne dla firm. Pomożemy Ci wprowadzić Twój biznes na nowe tory i być stale w kontakcie z klientami!

Czasy, gdy do telefonu zaglądaliśmy tylko wtedy, gdy chcieliśmy zadzwonić lub wysłać SMS, już dawno za nami. Wiesz, że przeciętny użytkownik smartfona sprawdza powiadomienia na wyświetlaczu kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt razy dziennie? Urządzenia te są dla nas minikomputerami, portalami zakupowymi, przewodnikami, podręcznymi doradcami, stylistami itd. To ogromne możliwości dla Twojego biznesu. Nie przegap ich.

W Ermlab Software zrobimy to dla Ciebie. Od ponad 5 lat pomagamy firmom wejść na wyższy stopień profesjonalizacji poprzez tworzenie spersonalizowanych aplikacji mobilnych.

Co zyskujesz, decydując się na aplikacje mobilne?

Indywidualność

Autorski system zaprojektowany specjalne dla Ciebie – tak, by współgrał z charakterystyką Twojej firmy i rozwiązywał realne problemy.

Prowadzenie sprzedaży

Bezpieczna integracja z najpopularniejszymi mobilnymi systemami płatności, np. PayPal, Apple Pay czy Google Pay.

Mobilna geolokalizacja

Odczytywanie położenia użytkowników, wyświetlanie lokalizacji na mapie i powiadomienia push zależne od lokalizacji

Integracja z WEB API

Poprzez wykorzystanie interfejsu REST lub SOAP umożliwiającego wymianę danych pomiędzy systemami informatycznymi.

Powiadomienia push

Stały kontakt z Twoimi klientami lub użytkownikami poprzez wysyłanie im powiadomień z serwera na ich urządzenia

Social Media Log In

Integracja logowania do aplikacji poprzez konta założone na serwisach społecznościowych Facebook, Google, LinkedIn itp.

Co robimy?

 • aplikacje natywne i hybrydowe,
 • aplikacje społecznościowe,
 • aplikacje medyczne i weterynaryjne,
 • aplikacje finansowe,
 • aplikacje sportowe,
 • aplikacje nawigacyjne,
 • aplikacje zakupowe,
 • aplikacje multimedialne i wiele, wiele innych.

Do tworzenia aplikacji mobilnych wykorzystujemy:

Nasze aplikacje mobilne to rozwiązania szyte na miarę, w pełni dopasowane do potrzeb klientów. Do ich tworzenia wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, by dostarczać pełen zakres rozwiązań dostępnych w urządzeniach mobilnych.

Platformy mobilne

Wykorzystywane technologie:

Zaufali nam

Co inni sądzą o pracy z nami?

 

Najczęściej zadawane pytania

Sprawdź, o co najczęściej pytają nas klienci.

Od czego zacząć tworzenie aplikacji mobilnej?

Najwłaściwszym podejściem do stworzenia aplikacji mobilnej, jest rozpoczęcie od stworzenia mockupów. Mockupy to schematy ekranów, które  odwzorowują tworzoną aplikację. Mogą być wykonane ręcznie lub za pomocą specjalistycznych programów. Przykłady takich mockupów można obejrzeć np. tutaj: https://www.mockplus.com/blog/post/wireframe-example

Z narzędzi, które wspierają proces tworzenia mockupów, można wymienić Sketch, InVision App, czy Marvel App.

Stworzenie mockupów jest rozsądnym podejściem do tworzenia aplikacji i rodzajem kontraktu pomiędzy wykonawcą, a zleceniodawcą. Ułatwia wycenę aplikacji, planowanie harmonogramu prac i ustalenie wizji aplikacji – pomaga to uniknąć pomyłek i rzeczy wynikających z odmiennej interpretacji słownego przekazu.

Jak się tworzy aplikacje mobilne?

Po zakończeniu etapu prototypowania aplikacji w postaci mockupów, możemy przejść do prac programistycznych, które dzielimy na etapy. Prace programistyczne realizujemy w ramach jedno lub dwutygodniowych sprintów. Kluczowa jest tu komunikacja z klientem i przeprowadzenie testów.

Ile czasu trwa budowa aplikacji mobilnej na iOS / Android?

Zależy to od wybranej technologii realizacji (cross-platform vs podejście natywne), wielkości przydzielonego zespołu, złożoności aplikacji. Przykładowo, dla aplikacji takiej jak Tinder, w wersji uproszczonej, z podstawową funkcjonalnością, jest to praca na około 2 miesiące dla dwóch osób na jedną platformę. Przy podejściu natywnym kolejna platforma to następne 2 miesiące pracy. Natomiast przy podejściu cross-platform dodatkowe prace wyniosłyby do miesiąca potrzebnego czasu.

Ile kosztuje stworzenie aplikacji mobilnej na iOS?

Koszt stworzenia aplikacji mobilnej zależy od funkcjonalności, które ma oferować użytkownikom, wspieranych platform i innych czynników tj. zaprogramowanie dodatkowego API do komunikacji aplikacji z backendem, stworzenie nietypowego UI i kosztów graficznych. Standardowo stworzenie niewielkiej aplikacji kosztuje ok. 20 tys. zł, średniej – 30-50 tys. zł, a bardzo zaawansowanej – 70-110 tys. zł.

Ile kosztuje stworzenie aplikacji mobilnej na Android?

Koszt stworzenia aplikacji mobilnej zależy od funkcjonalności, które ma oferować użytkownikom, wspieranych platform i innych czynników tj. zaprogramowanie dodatkowego API do komunikacji aplikacji z backendem, stworzenie nietypowego UI i kosztów graficznych. Standardowo stworzenie niewielkiej aplikacji kosztuje ok. 10 tys. zł, średniej – 30-50 tys. zł, a bardzo zaawansowanej – 50-60 tys. zł.

Ile kosztuje utrzymanie aplikacji mobilnej na iOS / Android?

Oprócz opłat związanych z kontami deweloperskimi (w AppStore jest to coroczna opłata), zależy to od funkcjonalności aplikacji. Jeżeli nasza aplikacja wykorzystuje własny backend, konieczne jest utrzymanie tego na jakimś serwerze, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Alternatywą jest stworzenie backendu  typu serverless, co jest idealne do prototypowania. Różne platformy oferują taką możliwość i zazwyczaj oferują darmowe plany. Możemy tu rozważyć Azure, AWS, czy Firebase. Kiedy nasza aplikacja osiągnie większą popularność i przekroczymy to, co oferują darmowe plany, zachodzi konieczność rozliczania się według cennika.

Ile kosztuje opublikowanie aplikacji mobilnej w sklepie Apple lub Google?

Aby wrzucić aplikację do sklepu należy założyć konto deweloperskie. W zależności dla danej platformy (Android/iOS) koszty są następujące:

 • Google Play: $25 – opłata jednorazowa
 • Apple AppStore: $99 – opłata roczna

Co to jest REST API i czy jest potrzebne do aplikacji mobilnej?

REST Api jest kanałem komunikacji backendu z aplikacją mobilną. Aplikacja korzysta z metod, które udostępnia backend poprzez api. Restowe api jest aktualnym standardem i wyparło inne technologie takie jak SOAP, WCF, XmlRpc. Jeżeli nasza aplikacja ma posiadać backend, to realizacja api jest konieczna, aby aplikacja mogła się z nim komunikować.

Restowe api można wykonać w różnych technologiach, np. Python (Flask, Falcon), czy .Net Core.

Do czego potrzebny jest backend aplikacji mobilnej?

Jeżeli nasza aplikacja pracuje na danych i integruje się z innymi systemami, oferuje współdzielenie informacji między jej użytkownikami, zachodzi konieczność stworzenia dla niej backendu, który będzie odpowiedzialny za takie rzeczy jak logowanie, wysyłanie/odbieranie danych, synchronizacja danych, komunikację z lub między użytkownikami i wszystko inne – dokładna lista zależy od tego, jak ma działać nasza aplikacja.

Backend może być wykonany w różnych technologiach i językach programowania. Są to między innymi Python (Django, Flask, Falcon), .Net Core oraz node.js. Prototyp można wykonać również w podejściu serverless i skorzystać z gotowych komponentów, które oferują nam rozwiązania chmurowe (Azure, AWS, Firebase). Przyspiesza to czas realizacji, ale może to generować większe koszty utrzymania.

Jaką technologię wybrać: natywnie czy cross platform?

Warto podkreślić, że oba podejścia mają swoje wady i zalety. Jeżeli zależy Ci na uzyskaniu efektu szybko, dysponujesz niedużym budżetem na stworzenie aplikacji, nie masz pewności czy Twój pomysł się przyjmie to lepszym wyborem wydaje się być realizacja aplikacji cross platformowej za pomocą technologii ReactNative lub Xamarin Forms. Jeżeli zależy Ci na wydajności, najlepszej możliwej do osiągnięcia responsywność aplikacji, odwołujesz się do niskopoziomowych możliwości danych platform, Twoja aplikacja ma działać nietypowo, oczekujesz efektu “pixel perfect”, dysponujesz większym budżetem to lepszym wyborem wydaje się być podejście natywne co tak naprawdę oznacza realizację dwóch osobnych dwóch aplikacji – jedna dla systemu Android, druga na system iOS. Alternatywnie warto wskazać technologię Xamarin Native, która posiada zalety podejścia cross platformowego i natywnego.

Jakie są zalety technologii cross-platformowych?

Dzięki wykorzystaniu technologii wieloplatformowych możemy wykorzystać znaczny procent zaprogramowanego kodu aplikacji dla dwóch platform. Zmniejsza to nakłady konieczne na stworzenie aplikacji i zmniejsza czas trwania prac programistycznych. Dotyczy to również wszystkich poprawek w przyszłości, a więc i utrzymanie aplikacji będzie tańsze, w porównaniu do technologii natywnych.

 

Przykładową listę aplikacji wykorzystujących technologię React Native można znaleźć na stronie: https://facebook.github.io/react-native/showcase.html

Przykłady aplikacji w Xamarin.Forms:

Jakie są zalety technologii natywnych?

Wykorzystując technologie natywne, otrzymujemy najlepszą możliwą do uzyskania responsywność interfejsu użytkownika. Mamy pełną kontrolę nad wyglądem aplikacji i możliwość jej dostosowania według potrzeb klienta.

 

Przykładowe znane aplikacje zrealizowane w technologiach natywnych:

 • Snapchat
 • Telegram
 • WhatsApp

Jakie są zalety podejścia Xamarin Native?

To podejście jest czymś pomiędzy cross-platform, a natywnym. Dzięki jego wykorzystaniu dalej możemy współdzielić znaczną część kodu, ale możemy również otrzymać natywną responsywność interfejsu aplikacji. Koszt stworzenia i utrzymania przy użyciu tej technologii jest większy niż technologii cross-platformowych, ale wciąż mniejszy niż technologii natywnych.

 

Przykładowe aplikacje zrealizowane w technologii Xamarin Native:

Czy można mierzyć popularność aplikacji mobilnej?

Tak, aplikacje można zintegrować z systemami umożliwiającymi zbieranie statystyk, które są uzupełnieniem podstawowych wskaźników dostępnych na koncie deweloperskim: ilość pobrań, ilość aktywnych urządzeń, błędy aplikacji i inne. Najpopularniejsze dodatkowe systemy zbierania statystyk to Firebase Analytics, AppCenter.

Czy można monitorować aktywność użytkownika wewnątrz aplikacji?

Tak, jest to możliwe z użyciem dodatkowych narzędzi. Dla przykładu w Firebase Analytics możemy zapisywać ekrany, na które wchodził użytkownik czy śledzić różne inne zdarzenia, jak kliknięcia przycisków.

Dowiedz się więcej

Potrzebujesz dodatkowych informacji? Masz pytania lub wątpliwości? A może potrzebujesz wsparcia w innym zakresie? Kliknij i sprawdź, co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić!

Piotr Pankiewicz
Business Development Manager

+48 536 030 696

ppankiewicz@ermlab.com