fbpx

Hello world – zmiana strony firmowej

 In O Firmie

Dokonaliśmy zmiany naszej strony firmowej, postanowiliśmy przejść na wordpresa. Platforma znana wszystkim i stosunkowo prosta w konfiguracji. Etap przesiadki z własnego rozwiązania w Ruby on Rails na WP odbył się stosunkowo bezboleśnie, no może prócz komisyjnego wyboru zdjęć na stronę, gdyż każdy z komisji (firmy) miał swoje zdanie.

Zmiany silnika strony firmowej dokonaliśmy z kilku powodów. Po pierwsze utrzymywanie i budowanie własnego systemu CMS tylko na potrzeby strony firmowej jest nie efektywne. Angażowanie Michała, za każdym razem gdy chcieliśmy dodać jakąś funkcjonalność po prostu było marnowaniem jego cennego czasu. Po drugie chcieliśmy zmienić wygląd poprzedniej wersji nie angażując się od nowa w proces przygotowania grafiki, szeroka gama skórek pozwoliła szybko wybrać sensowny szablon.

Ostatnim argumentem przemawiającym za WP była możliwość pisania postów na blogu. Podczas codziennej walki z różnymi technologiami udało się pozyskać wiedzę, którą będziemy się sukcesywnie dzielić na łamach naszego bloga.

Recent Posts